Aktualności

Terapia przez internet

2020-06-15
terapia przez internet

Terapia on line jest równie wartościowa i skuteczna jak terapia w kontakcie bezpośrednim. W obu przypadkach ważna jest regularność spotkań, czyli praca w tym samym czasie przynajmniej raz w tygodniu i spełnienie warunków, jakie pacjent miałby w prywatnym gabinecie, a więc cisza, spokój, poczucie bezpieczeństwa i gwarancja dyskrecji. Niezmiennie podstawową kwestią jest motywacja pacjenta, pierwszy krok zwykle bywa trudny lecz warto podjąć ten wysiłek, żeby mogło się coś zmienić.

Terapia online

2020-04-27
terapia online

Koronawirus pokrzyżował plany otwarcia gabinetu w pięknym miejscu, ale nie może nas całkowicie ograniczać w pracy. Zachęcam do sesji przez internet, warunkiem jest przebywanie w miejscu w którym będą Państwo mieli zagwarantowane spokój i anonimowość. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, chętnie odpowiem na każde pytanie :)

Bezsenność

2017-12-07
Bezsenność

Bezsenność to stan, w którym występują trudności zarówno w zakresie zasypiania, jak i utrzymania snu lub wczesne budzenie się. Zaburzenia to negatywnie wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia, dlatego jego objawy dotykają pacjenta przez „24 godziny na dobę”. Początek bezsenności wiąże się zazwyczaj z konkretnym problemem, na przykład ze stresującym wydarzeniem (np. utrata pracy lub kryzys małżeński) albo z czynnikiem, który zmienia przyzwyczajenia związane ze snem (np. narodziny dziecka lub praca zmianowa). U niektórych osób taka ostra postać bezsenności przechodzi w stan przewlekły. Czynniki, które mogą wpływać na utrzymywanie się bezsenności to niepokój o sen, nieprawidłowe nawyki związane ze snem oraz istnienie podatności na zaburzenia w zakresie regulacji snu. Znaczenie może też mieć utrzymywanie się działania stresora, który wywołał bezsenność. Czasami bezsenność może być skutkiem obecności innych zaburzeń psychicznych (zwłaszcza zaburzeń lękowych i depresyjnych).

Lęk

2017-12-07
Lęk

Żyjemy w czasach, w których większość z nas powinna czuć się bezpiecznie, jednak obserwacje socjologów i psychologów wskazują, że lęku w nas jest coraz więcej.W czasach pierwotnych ludzie odczuwali lęk w sytuacji faktycznego zagrożenia, służył on do przygotowania ciała do ucieczki lub obrony. Pojawiało się zagrożenie, pojawiał się lęk.W miarę rozwoju cywilizacji zaczęliśmy wznosić trwałe budynki, rozbudowywać siły obronne, ubezpieczać się na życie wszystko po to, aby czuć się bezpieczniej, jednak paradoksalnie lęku w nas jest coraz więcej. Dlaczego? Człowiek pierwotny znał przyczynę swojego lęku i miał możliwość konfrontacji z nim w sytuacji zagrożenia. Współczesny lęk jest wyprodukowany przez media, pewnym stopniu niektóre religie, jest wzmacniany wyobrażeniami na temat zagrożenia, które w chwili obecnej nie istnieje. Rozbudowywujemy siły obronne, które mają nas chronić przed wyobrażeniem zagrożenia, jednak tak do końca sami nie wiemy,przed czym chronimy się, ponieważ nie możemy przewidzieć przyszłości, wciąż spekulujemy.

Depresja

2017-12-07
Depresja

Depresja to poważna choroba, która wg definicji Światowej Organizacji Zdrowia, objawia się smutkiem, utratą zainteresowań i przyjemności, poczuciem winy, niską samooceną, zaburzeniami snu i apetytu, uczuciem zmęczenia i osłabieniem koncentracji. Depresja znacząco wpływa na jakość życia pacjentów i ich zdolność funkcjonowania w każdym obszarze życia, zarówno społecznym jak i zawodowym. Depresja to czwarty najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że do roku 2020 depresja stanie się w skali świata drugą najczęstszą przyczyną niepełnosprawności wynikającej ze stanu zdrowia.